Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vaňkův kopec u Ostravy v neděli opět spustil vlek, provozovatele zajistila policie

  • Ostrava,

Provozovatel Vaňkova kopce u Ostravy dál bojuje proti vládním nařízením. V neděli dopoledne tam totiž opět rozjel vlek. Jenže místo neustále monitoruje policie, která tím pádem okamžitě zasáhla a provozovatele převezla na služebnu. Jeho zástupce mezitím uposlechl výzvy a vlek vypnul.

Ve Ski areálu Vaňkův kopec u Ostravy se v neděli dopoledne opět rozjel vlek. Netrvalo tak dlouho a zasáhla policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V neděli dopoledne došlo k opakovanému porušení mimořádného opatření, neboť byl vlek se ski areálu opět v provozu. Policisté provozovatele vyzvali k zastavení vleku, výzvě však nevyhověl, proto byl podle policejního zákona zajištěn. Policisté následně vyzvali k zastavení vleku zástupce provozovatele, ten tomu již vyhověl."

K vypnutí vleku následně policisté vyzvali zástupce provozovatele, který požadavku už vyhověl. S provozovatelem pak museli celou věc, tak jako už poněkolikáté, zaevidovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Provozovatel byl převezen na policejní oddělení, kde s ním byla celá věc zadokumentována a následně bude opět předána k dalšímu řešení správnímu orgánu."

Policisté místo od čtvrtečního incidentu pravidelně monitorují. V sobotu vleky stály, stejně tak se zatím zřejmě ani nikdo z žádných dalších provozovatelů v Moravskoslezském kraji nerozhodl vleky pustit. Beskydy byly o víkendu již tradičně plné turistů, běžkařů a rodin s dětmi, které na svazích převážně bobovaly nebo sáňkovaly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy