Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdrogovaný muž zběsile ujížděl před policisty a havaroval. Dva dny předtím rozmlátil kusem betonu v Ostravě auto

  • Ostrava,

Zběsilou honičku mají za sebou ostravští policisté. Pronásledovali 33letého zdrogovaného řidiče se zákazem řízení do roku 2033. Ten nakonec nezvládl řízení a před čerpací stanicí na Mariánskohorské ulici havaroval. Jak se navíc ukázalo, dva dny předtím rozmlátil velkou betonovou kostkou auto ve Vítkovicích. Teď může jít až na dva roky do vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Zběsilá jízda po chodníku i v odstavném pruhu. Za každou cenu chtěl 33letý muž z Ostravy ujet hlídce, která ho pronásledovala. Byl totiž zdrogovaný a bez řidičáku. Policisté si všimli podezřelého auta ve středu po poledni v části Přívoz.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Řidič na výstražné zvukové i světelné znamení k zastavení nereagoval, naopak, začal zrychlovat a bylo evidentní, že se rozhodl hlídce ujet. Jistou chvíli jelo vozidlo díky hustému provozu dokonce po chodníku, naštěstí se tam právě nenacházeli chodci."

Následně najel na Mariánskohorskou ulici, kde to kvůli koloně vzal dokonce přes odstavný pruh. Jenže nezvládl odbočovací manévr u čerpací stanice a přes patník vylétl ze silnice. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Narazil s vozidlem mimo komunikaci do reklamní tabule a poté do uzávěru vody. Po kontrole zadrženého „řidiče“ policisté zjistili, že se vskutku jedná o 33letého muže z Ostravy, který není vlastníkem řidičského oprávnění a má několika soudy vysloveno vícero zákazů řízení motorových vozidel, nejdelší zákaz je do roku 2033."

Policistům nenadýchal, ale ukázalo se, že je zdrogovaný.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Výsledek orientačního vyšetření na návykové látky byl pozitivní na amfetamin, pro odmítnutí odborného lékařského vyšetření bude muž oznámen správnímu orgánu."

Jak se navíc ukázalo, o dva dny dříve měl tento muž rozmlátit auto ve Vítkovicích. Zaznamenala ho přitom totiž bezpečností kamera. Na kapotě svého auta si přivezl velkou betonovou kostku a rozhodl se s ní rozbít zaparkované auto.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Měl vystoupit a hodit kostku nad čelní sklo. „Hod“ se nějak nepovedl, zvedl tedy kostku spadlou za auto a tentokrát zamířil na sklo zadní, které měl rozbít."

Poté z místa odjel. Majiteli vozu způsobil škodu 20 tisíc korun.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "K poškození vozidla ho dle něj vedly osobní důvody. Jednání lituje, zejména proto, že poničené auto bylo někoho jiného, než domníval."

Policisté už muži s bohatou trestní minulostí sdělili obvinění podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu poškození cizí věci. Nyní mu hrozí až dva roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy